اخبار
1398/11/13 یکشنبه
گام بزرگ شهرداری کرج در کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب
اولین مرکز عقیم سازی و انگل زدایی و واکسیناسیون سگ های بدون صاحب در فضایی بالغ بر ۳۰۰ متر در شهر کرج افتتاح شد

به گزارش حوزه ارتباطات و امور بین الملل سازمان با حضور شهردار کرج و معاونین شهرداری و هیئت همراه ،  اولین مرکز عقیم سازی و انگل زدایی و واکسیناسیون سگ های بدون صاحب در فضایی بالغ بر ۳۰۰ متر در شهر کرج افتتاح شد

تجهیز و افتتاح این مرکز کلینیکی دارای امکانات متعدد آزمایشگاهی اتاق‌های جراحی و پانسیون سگ ها مورد جراحی است که برای اولین بار در ایران توسط یک شهرداری راساً انجام شده است .

ریاست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در توضیح کارایی مرکز گفت : هدف اصلی این محل کنترل بیماری‌های مشترک میان سگ و انسان است و شهرداری با افتتاح و پشتیبانی از این مرکز کلینیک قصد دارد در این مسیر گام اساسی و علمی بردارد .

وی افزود با عقیم‌سازی علمی 3 هدف را دنبال میکنیم : 1- کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب در محیط شهری 2- واکسیناسیون و انگل زدایی بیماری‌های مشترک مثل هاری و کیت .... 3- کمک به بهبود جو روانی جامعه در حمایت از سگ های بدون صاحب که قطعا می تواند در همزیستی انسان ها و سگ ها که پیشینه و ریشه در تمدن و تاریخ دارد کمک شایانی داشته باشد .

به گفته خیری این مرکز به طور غیرمستقیم نقش اساسی در زمینه بهداشت عمومی نیز ایفا می کند .

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با گسترش روش های نوین و بهره گیری از علم در فرایند کنترل و رفع معضلات زیست محیطی بتوانیم در آینده در زیست بومی سالم و عاری از مشکلات زندگی کنیم . 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir